Ako preukážeme dôveru v nášho Boha Jehovu!

“Keď sa ku mne vrátite...budete zachránení. Keď budete pokojní a budete mi dôverovať, budete silní.“ - Izaiáš 30:15.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ako môžeme ukázať Jehovovi, že mu dôverujeme? Tak, že poslúchneme rady, ktoré nám dáva. V Biblii je zapísaných veľa správ o tom, aké dôležité je byť pokojný a dôverovať Jehovovi. Keď si ich budeš študovať, premýšľaj, čo pomohlo Božím služobníkom, aby zostali pokojní zoči-voči silnému odporu. Napríklad keď židovský najvyšší súd zakázal apoštolom zvestovať o Kristovi, apoštoli sa nedali zastrašiť. Smelo vyhlásili:

“Boha musíme poslúchať viac ako ľudí.“ (Sk. 5:29) Aj keď ich zbičovali, zostali pokojní. Prečo? Lebo vedeli, že Jehova je s nimi a že majú jeho priazeň. Preto ďalej zvestovali dobrú správu. (Sk. 5:40–42) Podobne keď učeníkovi Štefanovi hrozila smrť, zostal taký pokojný, že „jeho tvár [bola] ako tvár anjela“. (Sk. 6:12–15) Prečo bol taký pokojný? Lebo vedel, že sa páči Jehovovi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Nikto z ľudí nevidel, ako vyzerá tvár anjela, okrem niekoľkých verných služobníkov a Božích prorokov! Ale nám nezanechali žiadny opis tváre anjela, preto je isté, že to bola nadprirodzená vidina! Mimochodom, Štefan je predobrazom pomazanćh bratov Krista v čase konca!

w21.01 4 ods. 10 – 11

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu