Ako rozpoznáme neviditeľnú prítomnosť Ježiša Krista!

“A učte ich dodržiavať všetko, čo som vám prikázal. A ja budem s vami po všetky dni až do konca tohto usporiadania sveta.“ - Matúš 28:20.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Biblické štúdium začínaj vždy modlitbou. Všeobecne platí, že je najlepšie začínať a končiť štúdium modlitbou čo najskôr, možno už niekoľko týždňov po jeho zavedení. Pomôž záujemcovi pochopiť, že porozumieť Božiemu Slovu môže len s pomocou svätého ducha. Niektorí zvestovatelia vysvetľujú záujemcovi dôležitosť modlitby na štúdiu tak, že mu najprv prečítajú Jakuba 1:5, kde sa píše: „Ak niekomu z vás chýba múdrosť, nech o ňu prosí Boha.“


Potom sa ho opýtajú: „Čo by sme mali robiť, keď chceme získať múdrosť od Boha?“ Záujemca obvykle odpovie, že by sme sa mali modliť. Uč záujemcu, ako sa má modliť. Uisťuj ho, že Jehova vypočuje jeho úprimné modlitby. Vysvetli mu, že vo svojich osobných modlitbách môžeme Jehovovi povedať všetko, čo máme na srdci, vrátane pocitov, s ktorými by sme sa možno nezverili žiadnemu človeku. Veď Jehova pozná naše najhlbšie myšlienky. (Žalm 139:2–4)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Jehova Boh vypočúva modlitby tých, ktorých život sa neustále približuje k absolútne dokonalému príkladu Jeho jednosplodeného syna, Ježiša Krista alebo iným menom aj nebeského archanjela Michaela!


w20.01 2 ods. 3;5 ods. 11 – 12

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 822
  •  | 
  • Páči sa:  98x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu