Ako sa biblická história neustále opakuje!

“Kristus bol vzkriesený z mŕtvych..ako to-niektorí..hovoria, že vzkriesenie mŕtvych neexistuje?” - 1. Korinťanom 15:12.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Viera vo vzkriesenie Ježiša Krista je základom našej kresťanskej nádeje. Apoštol Pavol začal rozbor náuky o vzkriesení tým, že vymenoval tri dôležité veci: (1) Kristus „zomrel za naše hriechy“, (2) „bol pochovaný“, (3) „v súlade s Písmom [bol] na tretí deň vzkriesený“. (1. Kor. 15:3, 4) Čo to znamená pre nás, že Ježiš zomrel, bol pochovaný a vzkriesený? Prorok Izaiáš predpovedal, že Mesiáš bude „vyťatý z krajiny živých“!

A „určia mu hrob so zlými“. Ale dodal ešte jednu dôležitú podrobnosť: že Mesiáš ponesie „hriech mnohých“. To sa splnilo, keď Ježiš dal svoj život ako výkupné. (Iz. 53:8, 9, 12; Mat. 20:28; Rim. 5:8) Teda skutočnosť, že Ježiš zomrel, bol pochovaný a vzkriesený, tvorí pevný základ našej nádeje, že budeme oslobodení od hriechu a smrti a znovu sa stretneme s našimi milovanými, ktorí zomreli.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Podobne ako so vzkriesením Ježiša Krista z mŕtvych je aj dogma o jeho druhom príchode! Zvestovanie dobrje správy o Božom nebeskom kráľovstve bude len do jeho druhého príchodu, keď sa vráti, aby vzal svojich posledných bratov do neba!

w20.12 2 – 3 ods. 4 – 6;5 ods. 11

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 954
  •  | 
  • Páči sa:  230x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu