Ako sa prejavuje duch pomazania na Kristových bratoch!

Písmo: A- | A+

“Ale nám to Boh zjavil svojím duchom, lebo duch skúma všetko, aj hlbokú Božiu múdrosť.” - 1. Korinťanom 2:10.

Možno premýšľaš, či si aj ty nebol pomazaný svätým duchom. V takom prípade sa zamysli nad týmito dôležitými otázkami: Máš silnú túžbu konať Jehovovu vôľu? Si mimoriadne horlivý vo zvestovateľskej službe? Si nadšeným študentom Božieho Slova a rád skúmaš „hlbokú Božiu múdrosť“? Máš pocit, že vďaka Jehovovi sa ti vo zvestovateľskej službe výnimočne darí? Cítiš veľkú zodpovednosť duchovne pomáhať druhým? 

Vidíš dôkazy toho, že Jehova ti už veľakrát pomohol? Možno odpovieš na všetky tieto otázky jednoznačným áno. Ale znamená to, že ti Jehova dal nádej na život v nebi? Nie, neznamená. Prečo nie? Pretože takéto veci môžu zažívať všetci Boží služobníci. Teda ak premýšľaš, či si pomazaný svätým duchom, už to samo osebe dokazuje, že nie si. Tí, ktorých Jehova povolal do neba, nad tým nepremýšľajú. Oni to vedia!

PS: Tí, ktorí špekulujú o prejavoch pomazania Kristových bratov v súčasnosti len dokazujú, že oni nieleže nie sú pomazaní, aleže patria medzi človeka nezákonnosti, o ktorom apoštol Pavol písal kresťanskému zboru v meste Tesaloniki!

w20.01 23 ods. 14

Skryť Zatvoriť reklamu