Ako sa prejavuje skutočná Božia láska!

Písmo: A- | A+

V láske niet strachu. Strach v nás vytvára zábrany, ale dokonalá láska ho vyháňa. Ak má niekto strach, jeho láska nie je dokonalá.My milujeme, lebo on prvý miloval nás.” - 1. Jána 4:19.

Jehova Boh nás pozýva, aby sme sa stali súčasťou duchovnej rodiny jeho služobníkov. Túto rodinu tvoria ľudia, ktorí sa zasvätili Bohu a prejavujú vieru vo výkupnú obeť jeho Syna. Sme šťastná rodina. Už dnes sa tešíme zo zmysluplného života a máme úžasnú vyhliadku na nekonečný život v nebesiach alebo v raji na zemi. Jehova nám umožnil stať sa členmi duchovnej rodiny jeho služobníkov, lebo nás vrúcne miluje. Ale stálo ho to veľmi veľa. (Ján 3:16

Boli sme „kúpení za vysokú cenu“. (1. Kor. 6:20) Vďaka výkupnému si môžeme k Jehovovi vytvoriť blízky vzťah. Máme nesmiernu česť nazývať Najvyššieho Vládcu celého vesmíru svojím Otcom. Jehova je tým najlepším Otcom. Možno si kladieme rovnakú otázku, akú si kládol jeden pisateľ Biblie: „Čím sa odvďačím Jehovovi za všetko dobré, čo pre mňa urobil?“ (Žalm 116:12) Odpoveďou je, že mu to nikdy nemôžeme splatiť. Ale Jehovova láska nás podnecuje, aby sme ho aj my milovali.

PS: Ako milujúce deti Stvoriteľa, Jehovu Boha, keď sme pochopili a porozumeli biblickej pravde a prijali Božiu lásku, sme podnietení, osobne oddaní a verní v preukazovaní tej istej forme lásky, akú nám nás nebeský Otec preukázal!

w20.02 8 ods. 1 – 3

Skryť Zatvoriť reklamu