Ako sa sami rozpoznajú pomazaní bratia Ježiša Krista?

Písmo: A- | A+

“Lebo všetci, ktorých vedie Boží duch, sú Božími synmi. Veď ste nedostali ducha otroctva...ale ducha prijatia za synov...teda Boží duch svedčí s naším duchom, že sme Božie deti.” - Rim. 8:14-16.

Ako človek vie, že má vyhliadku na život v nebi? Odpoveď jasne vyplýva z Pavlovho listu kresťanom v Ríme, „ktorí boli povolaní, aby boli svätí“. Okrem toho, čo čítame v texte na dnešný deň, im napísal: „Nedostali ste ducha otroctva, aby ste znovu žili v strachu, ale dostali ste ducha prijatia za synov, ktorý nás podnecuje volať: 

Abba, Otče!‘“ (Rim. 1:7; 8:15) Teda prostredníctvom svojho svätého ducha dáva Boh pomazaným jasne najavo, že majú nádej na život v nebi. (1. Tes. 2:12) Jehova nenecháva nikoho z pomazaných na pochybách, že má túto nádej. (1. Jána 2:20, 27) Pomazaní kresťania nepotrebujú, aby im niekto potvrdil, že sú pomazaní.

PS: Jehova Boh nezjaví zázračne každému z jeho pomazaných synov a dcér, že boli ustanovení ako jeho duchovní synovia! Jeho duch pomazania im pomôže uistiť sa, že boli pomazaní a zároveň ich spôsob života im bude ako svedectvo!

w20.01 22 ods. 7 – 8

Skryť Zatvoriť reklamu