Ako sa stať priateľmi Stvoriteľa, Jehovu Boha!

Písmo: A- | A+

Sú priatelia, ktorí si navzájom ubližujú, ale je aj taký priateľ, ktorý je oddanejší ako brat.” - Príslovia 18:24.

Buďme spoľahlivými priateľmi. Napríklad nechceme našim bratom a sestrám len hovoriť, že sme tu pre nich, ale keď to potrebujú, radi pre nich niečo urobíme. (Mat. 5:37; Luk. 16:10) Keď budú vedieť, že sa na nás môžu spoľahnúť, určite to pre nich bude veľkým povzbudením. Istá sestra hovorí, prečo je to tak: „Keď viete, že na človeka, ktorý vám ponúkol pomoc, sa dá spoľahnúť, je to príjemný pocit. Nemusíte sa stresovať, lebo viete, že príde vtedy, keď ste sa dohodli.“ 

Tým, ktorí zažívajú ťažkosti alebo sklamanie, často pomôže, keď sa porozprávajú s niekým, komu môžu dôverovať. Ak chceme, aby nám druhí dôverovali a zverovali sa nám so svojimi ťažkosťami, musíme si pestovať trpezlivosť. Žanna, ktorú opustil manžel, sa o svojich pocitoch porozprávala s dobrými priateľmi. Hovorí, ako jej to pomohlo: „Trpezlivo ma počúvali, aj keď som asi hovorila dookola to isté.“ Aj ty môžeš byť pravým priateľom, keď budeš dobrým poslucháčom.

PS: Najväčší priatelia, ktorých ľudia môžu mať za priateľov sú Jehova Boh a jeho syn, Ježiš Kristus! A potom sú tu pomazaní synovia Jehovu Boha a bratia Ježiša Krista, ktorí budú vládnuť z neba ako nesmrteľní králi a kňazi pre večné dobro ľudstva v raji na Zemi!

w20.01 10 – 11 ods. 9 – 11

Skryť Zatvoriť reklamu