Ako sa z otrokov stali priatelia a potom bratia Krista!

“Už vás nenazývam otrokmi...nazval som vás priateľmi, lebo som vám oznámil...čo som počul od svojho Otca.! - Ján 15:15.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Priateľstvo obvykle vzniká tak, že s niekým trávime čas. Rozprávame sa o tom, aké máme názory a čo sme zažili, a tak sme si stále bližší. Ale keď sa chceme spriateliť s Ježišom, narážame na určité prekážky. Jednou z nich je, že sme sa s Ježišom nikdy osobne nestretli. Mnohí kresťania v prvom storočí boli na tom rovnako. Napriek tomu im apoštol Peter napísal: „Aj keď ste Krista nikdy nevideli, milujete ho. Ani teraz ho nevidíte, ale veríte v neho.“ (1. Petra 1:8)

Z toho vidno, že hoci sme Ježiša nikdy osobne nestretli, môžeme sa stať jeho blízkymi priateľmi. Ďalšou prekážkou je, že sa s Ježišom nemôžeme rozprávať. Keď sa modlíme, rozprávame sa s Jehovom. Je pravda, že sa modlíme v Ježišovom mene, ale svoje modlitby neadresujeme jemu. A Ježiš ani nechce, aby sme sa k nemu modlili. Prečo? Lebo modlitba je súčasťou uctievania a uctievať máme iba Jehovu. (Mat. 4:10) Napriek tomu môžeme dávať najavo, že Ježiša milujeme.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Zahmlievanie biblickej pravdy bude snahou “muža bezprávia” až do samého konca! Ale verní a poctiví pomazaní bratia Ježiša Krista pomocou Božieho ducha pomazania jeho taktiky a praktiky v konci časov budú schopní jasne rozoznať!

w20.04 20 ods. 1 – 3

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu