reklama

Ako správne uctievať Jehovu Boha a nebeského Otca!

“Ak... niekto z bratov schudobnie, nezatvrdíš svoje srdce a nebudeš voči svojmu bratovi lakomý.” - 5. Mojžišova 15:7.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Jehovu uctievame, keď pomáhame bratom a sestrám. Jehova sľúbil Izraelitom, že keď budú štedrí k chudobným, odmení ich. (5. Mojž. 15:10) Vždy, keď pomôžeme spolukresťanovi, ktorý to potrebuje, Jehova to vníma ako dar preňho. (Prísl. 19:17) Napríklad keď Filipania poslali Pavlovi do väzenia dar, Pavol o ňom povedal, že je to „obeť, ktorá sa páči Bohu“. (Fil. 4:18) Zamysli sa nad bratmi a sestrami vo svojom zbore.

Komu z nich by si mohol pomôcť? Jehovovi sa páči, keď využívame svoj čas, energiu, schopnosti a hmotné prostriedky na to, aby sme pomohli tým, ktorí to potrebujú. Považuje to za súčasť nášho uctievania. (Jak. 1:27) Uctievať Jehovu si vyžaduje čas a úsilie. Ale nie je to pre nás zaťažujúce. (1. Jána 5:3) Prečo nie? Lebo to robíme z lásky k Jehovovi a k našim bratom a sestrám.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: “K uctievaniu, ktoré náš Boh a Otec považuje za čisté a nepoškvrnené, patrí starať sa o siroty a vdovy v ich trápení a zachovávať sa bez poškvrny od sveta.” - Jakub 1:27. Keď sa im to hodí, použijú Mojžišov zákon! I keď majú dostatok princípov v Kresťanských Gréckych Písmach!

w22.03 24 ods. 14 – 15

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  4 432
  •  | 
  • Páči sa:  722x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu