Ako uplatniť praktickú kresťanskú múdrosť v dnešnom živote!

“Múdrosťou sa buduje dom a rozumnosťou sa upevňuje.” - Príslovia 24:3.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Dávidovi muži raz potrebovali pomoc, a tak požiadali zámožného Izraelitu Nábala o nejaké jedlo. Mysleli si, že sa môžu naňho bez zábran obrátiť, keďže ochraňovali jeho stáda oviec v pustatine. No sebecký Nábal im nechcel nič dať. Dávida to tak rozhnevalo, že sa rozhodol Nábala a všetkých mužov v jeho domácnosti zabiť. (1. Sam. 25:3–13, 22) Nábal mal však krásnu a rozvážnu manželku Abigail. Odvážne vyšla Dávidovi naproti!


Padla pred ním na kolená a prosila ho, aby sa neprevinil preliatím krvi. Taktne ho požiadala, aby nechal záležitosť v Jehovových rukách. Jej pokorný a rozvážny prístup na Dávida veľmi zapôsobil. Pochopil, že ju poslal Jehova. (1. Sam. 25:23–28, 32–34) Abigail si rozvíjala vlastnosti, ktoré si Jehova cení, a preto ju použil na uskutočnenie svojho zámeru. Ak si kresťanské sestry rozvíjajú taktnosť a rozumnosť, aj ich môže Jehova použiť, aby pomáhali svojej rodine a zboru. (Tít. 2:3–5)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


PS: Izraelský kráľ Dávid je predobrazom Ježiša Krista, ktorý spolu so svojimi 144 000 pomazanými bratmi zakrátko vykoná pomstu svojho nebeského Otca a Boha Jehovu nad všetkými, ktorí sú proti jeho nebeskej večnej vláde a na strane Satana Diabla!


w19.10 23 ods. 10

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 822
  •  | 
  • Páči sa:  98x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu