Aký je pevný základ kresťanskej rodiny!

“Nech učia mladé ženy, aby milovali svojho manžela a deti.” - Títovi 2:4.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Matky, možno vás vychovávali rodičia, ktorí ľahko stratili sebaovládanie a správali sa k deťom drsne, a preto ste vyrastali v presvedčení, že takéto zaobchádzanie s deťmi je normálne. No možno aj potom, keď ste spoznali zásady, ktoré nás vyučuje Jehova, je pre vás náročné zostať pokojné a trpezlivé, najmä keď ste unavené a deti vás neposlúchajú. (Ef. 4:31) V takých chvíľach je viac než inokedy potrebné, aby ste prosili Jehovu o pomoc. (Žalm 37:5)

Pre niektoré matky je možno ťažké prejaviť deťom lásku, lebo vyrastali v rodine, kde nebolo zvykom prejavovať deťom vrúcnu lásku. Ak ste to zažili aj vy, nemusíte robiť tú istú chybu ako vaši rodičia. Matka, ktorá sa podriaďuje Jehovovi, sa možno musí učiť prejavovať svojim deťom lásku. Môže byť pre ňu ťažké urobiť zmenu. Ale je to možné. Ak sa jej to podarí, celá rodina i ona sama bude mať z toho úžitok.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Manžel a otec rodiny má veľmi vážnu úlohu porozumieť a pochopiť a uplatňovať správne princípy rodinnej lásky, aby deti boli vychovávané v úcte k ich Stvoriteľovi, Bohu Jehovovi a aby miloval svoju manželku!

w19.09 18 – 19 ods. 19 – 20

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 869
  •  | 
  • Páči sa:  145x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu