Aký je rozdiel medzi Jehovovým dňom a dňom Krista?

Písmo: A- | A+

“Ale vy, bratia, nie ste v tme, aby vás ten deň prekvapil, ako denné svetlo prekvapí zlodejov.” - 1. Tesaloničanom 5:4.

Apoštol Pavol tu hovorí o „Jehovovom dni“. (1. Tes. 5:1–6) „Jehovov deň“ sa v tomto kontexte vzťahuje na časové obdobie, ktoré sa začne útokom proti „Veľkému Babylonu“, svetovej ríši falošného náboženstva, a skončí sa Armagedonom. (Zjav. 16:14, 16; 17:5) Pavol nám hovorí, čo by sme mali robiť, aby sme na tento deň boli pripravení. Nabáda nás, aby sme „nespali ako ostatní“, ale aby sme „zostali bdelí“ a nedali sa zatiahnuť do politických záležitostí tohto sveta. 

Keby sme sa do nich zapojili, stali by sme sa „časťou sveta“. (Ján 15:19) Vieme, že jedine Božie Kráľovstvo zabezpečí mier na celej zemi. Okrem toho chceme pomáhať aj druhým, aby sa prebudili z duchovného spánku a pripravili sa na udalosti predpovedané v Biblii. Keď sa začne veľké súženie, bude už neskoro na to, aby niekto začal slúžiť Jehovovi. To je dôvod, prečo je naša zvestovateľská služba taká naliehavá.

PS: Deň Jehovu Boha, o ktorom prorokovali jeho proroci v staroveku je ten istý, ako deň nášho Pána Ježiša Krista! Ako to môžeme vedieť? Pretože po jeho vzkriesení a vzostupom na nebesia, Kristus povedal, že všetká moc mu bola daná ne nebi aj na Zemi!

w19.10 8 ods. 3;9 ods. 5 – 6

Skryť Zatvoriť reklamu