Apoštol Ján bol predobrazom pomazaných bratov Krista dnes!

“Milujme jeden druhého, lebo láska je od Boha, a každý, kto miluje, sa narodil z Boha a pozná Boha.” - 1. Jána 4:7.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Apoštol Ján miloval svojich bratov a veľmi mu záležalo na tom, aby sa im duchovne dobre darilo. To je zjavné z rád, ktoré im dal vo svojich troch listoch. Je povzbudzujúce vedieť, že takí muži a ženy, ako bol Ján, sú pomazaní, aby vládli s Ježišom v nebi. (1. Jána 2:27) Jánove rady by sme si mali vziať k srdcu. Buďme odhodlaní žiť v súlade s pravdou a vo všetkom poslúchať Jehovu. Študujme jeho Slovo a dôverujme, že učí pravdu.

Posilňujme si vieru v Ježiša. Odmietajme múdrosť tohto sveta a učenie odpadlíkov. Odolávajme tlaku viesť dvojaký život a nedovoľme, aby nás premohol hriech. Žime podľa Jehovových vysokých morálnych noriem. Odpúšťajme bratom a sestrám, ktorí sa nás niečím dotkli, a poskytujme pomoc tým, ktorí ju potrebujú. Tak im pomôžeme, aby zostali v pravde. Keď si tieto rady vezmeme k srdcu, dokážeme prekonať všetky prekážky a žiť v súlade s pravdou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Mnohí pomazaní bratia Krista v prvom storočí boli zrelí a skúsení kresťanskí učitelia, ale nie všetci! Presne tak je to aj dnes! Mnohí pomazaní bratia Krista po celom svete sú adekvátne schopní na povzbudenie a budovanie kresťanskej osobnosti svedkov Jehovových celosvetovo, ale nie všetci!

w20.07 24 – 25 ods. 15 – 17

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 954
  •  | 
  • Páči sa:  230x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu