Až dodnes majú ľudia možnosť zvoliť si medzi dvoma svetami!

Písmo: A- | A+

“Keby ste boli časťou sveta, svet by vás mal rád, lebo by ste boli jeho. Keďže však nie ste časťou sveta, ale ja som si vás vybral zo sveta, svet vás nenávidí.” - Ján 15:19.

Ježiš vysvetlil, prečo by sme mali očakávať, že budeme prenasledovaní. Povedal, že ľudia nás budú nenávidieť, pretože nie sme časťou sveta. Prenasledovanie nie je známkou toho, že nemáme Jehovovo požehnanie. Naopak, je dôkazom, že konáme to, čo je správne. Naši nepriatelia nám nemôžu zabrániť, aby sme uctievali Všemohúceho Boha Jehovu. Sú to len ľudia. Mnohí sa o to pokúsili, ale bez úspechu. Zamysli sa nad tým, čo sa stalo počas druhej svetovej vojny.


V tom čase vlády mnohých krajín intenzívne prenasledovali Boží ľud. Činnosť Jehovových svedkov zakázala nielen nacistická strana v Nemecku, ale aj vlády v Austrálii, Kanade a v iných krajinách. Ale všimni si, čo sa napriek tomu stalo. Na začiatku vojny v roku 1939 bolo na celom svete 72 475 zvestovateľov. Zo správ vyplýva, že na konci vojny v roku 1945 vďaka Jehovovmu požehnaniu podalo správu zo služby 156 299 zvestovateľov. Ich počet sa viac než zdvojnásobil!


PS: Svet, o ktorom Ježiš hovoril, že bude prenasledovať jeho učeníkov, bol starý židovský svet, ktorý už bol odsúdený na zánik! A ten zánik prišiel v roku 70 n.l., keď rímsle vojská dokonale zničili Jeruzalém a jeho Chrám na uctievanie Jehovu Boha!


w19.07 9 ods. 4 – 5

Skryť Zatvoriť reklamu