Biblia je v prvom rade adresovaná pomazaným bratom Krista!

Písmo: A- | A+

“Predovšetkým majte na pamäti, že v posledných dňoch prídu posmievači, ktorí sa budú vysmievať tomu, čo je správne. Budú sa riadiť svojimi túžbami.” - 2. Petra 3:3.

S blížiacim sa koncom Satanovho systému môžeme očakávať stále väčšie skúšky vernosti Bohu a jeho Kráľovstvu. Pravdepodobne sa budeme stretávať so stále väčším posmechom. Jedným z dôvodov môže byť naša kresťanská neutralita. Musíme pracovať na svojej vernosti už dnes, aby sme zostali verní aj počas veľkého súženia. Počas veľkého súženia nastane zmena, pokiaľ ide o bratov, ktorí vedú pozemskú časť našej organizácie. 

V určitej chvíli budú všetci pomazaní, ktorí sú ešte na zemi, zhromaždení do neba, aby sa zapojili do armagedonskej vojny. (Mat. 24:31; Zjav. 2:26, 27) To znamená, že vedúci zbor tu už nebude. Veľký zástup však bude naďalej organizovaný. Povedú nás spôsobilí bratia spomedzi iných oviec. Bude potrebné, aby sme týchto bratov verne podporovali a riadili sa pokynmi, ktoré dostanú od Boha. Bude od toho závisieť naše prežitie. 

PS: Podľa poslednej štatistiky je na Zemi okolo 21 000 pomazaných bratov Krista! V jeho druhom príchode jeho verní bratia budú žiariť ako hviezdy na nebi, aby dali posledné zvestovanie kráľom Zeme a pomohli verným iným ovciam prežiť Armagedon!

w19.10 17 ods. 13 – 14

Skryť Zatvoriť reklamu