Biblická pravda nie tak jednoduchá na porozumenie!

“Vezmite si úplnú výzbroj od Boha, aby ste boli dôkladne pripravení keď prídu zlé dni!” - Efezanom 6:13.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

„Pán je verný, on vás posilní a ochráni pred tým zlým.“ (2. Tes. 3:3) Ako nás Jehova chráni? Jehova nám dal duchovnú výzbroj, ktorá nás môže ochrániť pred Satanovými útokmi. (Ef. 6:13–17) Táto výzbroj je silná a účinná. Ale ochráni nás iba vtedy, keď budeme mať na sebe všetky jej časti a nezložíme ju. Napríklad opasok pravdy predstavuje pravdu, ktorá sa nachádza v Božom Slove, Biblii.

Prečo ho musíme nosiť? Lebo nechceme, aby nás oklamal Satan, „otec klamstva“. (Ján 8:44) S klamaním má tisícročné skúsenosti a zvádza „celý svet“. (Zjav. 12:9) Ale biblická pravda nás chráni, aby sme neboli oklamaní. Ako môžeme nosiť opasok pravdy? Tak, že spoznávame pravdu o Jehovovi, uctievame ho „duchom a pravdou“ a snažíme sa správať vo všetkom poctivo. (Ján 4:24; Ef. 4:25; Hebr. 13:18)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Jedna z veľmi nepochopených lží Satana Diabla je, že druhý príchod Ježiša Krista sa uskutočnil neviditeľne?! Ježiš Kristus bol nevbiditeľný svetu a jeho učeníkom skoro viac ako 2 000 rokov! Jeho druhý príchod, tak ako prvý, musí byť viditeľný - jeho verným pomazaným bratom!

w21.03 26 – 27 ods. 3 – 5

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 869
  •  | 
  • Páči sa:  145x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu