Boli všetci kresťania v 1. Storočí pomazaní?

“Nezáleží teda na tom, kto chce, ani na tom, kto sa snaží, ale na Bohu, ktorý sa zľutováva.” - Rimanom 9:16.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

O tom, dokedy bude prebiehať výber pomazaných, rozhoduje Jehova. (Rim. 8:28–30) Prvých pomazaných začal vyberať po Ježišovom vzkriesení. Zdá sa, že všetci praví kresťania v prvom storočí boli pomazaní. V nasledujúcich storočiach väčšina ľudí tvrdila, že sú kresťania, ale v skutočnosti Krista nenasledovali. No aj v tej dobe žili jednotlivci, ktorých Jehova považoval za pravých kresťanov a pomazal ich svätým duchom. Ježiš ich prirovnal k pšenici!


A ktorá bude rásť medzi burinou. (Mat. 13:24–30) Aj v týchto posledných dňoch Jehova vyberá tých, ktorí patria do počtu 144 000. Kto z nás môže spochybňovať, či Boh koná múdro, keď sa tesne pred koncom rozhodol vybrať ďalších pomazaných? (Rim. 9:11) Musíme si dávať pozor, aby sme nereagovali ako robotníci, ktorých Ježiš opísal v jednom zo svojich podobenstiev. Sťažovali sa, že ich pán dal všetkým rovnakú odmenu, aj tým, ktorí odpracovali na jeho vinici len poslednú hodinu. (Mat. 20:8–15)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Keďže inšpirované Slovo Jehovu Boha ukazuje, že vyvolenie bratov jeho syna patrí výlučne jemu, nikto z nás dnes nemôže s určitosťou tvrdiť tak alebo onak, ale musíme mať vieru, že tí, ktorých si Jehova vyvolí, tým dá dostatok poznania! (1. Jána 2:20)


w20.01 30 ods. 14

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 821
  •  | 
  • Páči sa:  97x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu