Boží svätý duch je dostupný na žiadosť verným!

“Keď vy_viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá nebeský Otec svätého ducha tým, čo ho prosia!” - Lukáš 11:13.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Boží svätý duch je dar, za ktorý by sme mali byť vďační. Vďačnosť za svätého ducha si prehĺbime tak, že budeme uvažovať o tom, čo sa vďaka jeho pôsobeniu dosiahlo v našich dňoch. Predtým ako Ježiš vystúpil do neba, povedal svojim učeníkom: „Keď na vás príde svätý duch, dostanete moc a budete mi svedkami... až v najvzdialenejších končinách zeme.“ (Sk. 1:8)

Vďaka pôsobeniu svätého ducha sa stalo Jehovovými služobníkmi viac ako osem a pol milióna ľudí z rôznych kútov sveta. Okrem toho sa tešíme z duchovného raja, pretože vďaka tomuto duchu si rozvíjame také krásne vlastnosti, ako je „láska, radosť, pokoj, trpezlivosť, láskavosť, dobrota, viera, miernosť a sebaovládanie“. Tieto vlastnosti tvoria „ovocie ducha“. (Gal. 5:22, 23) Svätý duch je skutočne vzácny dar od Jehovu!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Vystatovať sa vecami, na ktoré človek ešte nemá právo a predstierať, že vlastní veci, ktoré ešte nedostal, je veľmi vážna vec, hlavne čo sa týka postavenia s Vznešeným Stvoriteľom a Vládcom vesmíru!

w20.05 29 ods. 10, 13

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu