Bratia Krista nevenujú pozornosť prázdnym rečiam!

"Môj milovaný Timotej, chráň, čo ti bolo zverené. Nepočúvaj prázdne reči.” - 1. Timotejovi 6:20.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Nemôžeme dovoliť, aby hmotné veci odviedli našu pozornosť od duchovných vecí. „Podvodná moc bohatstva“ by mohla zadusiť našu lásku k Jehovovi, našu vďačnosť za Božie Slovo a našu túžbu hovoriť o ňom s druhými. (Mat. 13:22) Keď vidíme nebezpečenstvo, musíme konať rýchlo, aby sme ochránili to, čo nám Jehova zveril. Môžeme si vopred premyslieť, čo urobíme, keď sa na internete, v televízii alebo v nejakom filme objaví nemravná či násilná scéna alebo materiál od odpadlíkov. 

Ak budeme pripravení na to, čo sa môže stať, budeme schopní pohotovo zareagovať. Tak sa vyhneme duchovnej škode a zostaneme čistí v Jehovových očiach. (Žalm 101:3; 1. Tim. 4:12) Musíme si chrániť cenné veci, ktoré nám Jehova zveril – vzácne biblické pravdy a možnosť učiť o nich druhých. Keď to budeme robiť, zachováme si čisté svedomie, náš život bude mať skutočný zmysel a budeme mať radosť z toho, že môžeme druhým pomáhať spoznať Jehovu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Myšlienka dnes väčšiny komentárov na denné texty je vo forme: “vyhýbajte sa odpadlíkom, kričia odpadlíci”! Taký prístup môže vyvierať len zo situácie, keď učeníci Ježiša Krista neboli upevnení v biblickej pravde, ale namiesto toho sú obeťami neustále sa meniacich názorov tých, ktorí sa vedomky posadili do “Ježišovho kresla”

w20.09 29 – 30 ods. 16 – 19

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 957
  •  | 
  • Páči sa:  233x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu