Bratská láska je len tak silná, ako láska rodičov!

“Pravý priateľ miluje stále a je bratom, ktorý sa narodil pre čas trápenia.” - Príslovia 17:17.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Naši bratia a sestry zažívajú rôzne ťažkosti. Napríklad mnohých postihujú prírodné či iné katastrofy. Keď sa to stane, niektorí z nás ich môžu prijať do svojich domovov. Iní môžu poskytnúť finančnú pomoc. Ale každý z nás sa môže za nich modliť. Keď vidíme, že niektorý spolukresťan je utrápený, možno nevieme, čo povedať alebo urobiť. Ale každý z nás toho môže preňho urobiť veľa.

Napríklad si naňho môžeme vyhradiť čas a byť s ním. Môžeme si ho s pochopením vypočuť. A môžeme mu citovať alebo prečítať náš obľúbený biblický verš. (Iz. 50:4) To najdôležitejšie je byť s bratmi a sestrami, keď nás potrebujú. Už dnes musíme pracovať na tom, aby sme si vytvárali pevné priateľstvá s bratmi a sestrami a udržiavali ich. Naše priateľstvá pretrvajú nielen v tomto čase konca, ale po celú večnosť!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Problem je ale v tom, že verné ovečky ešte neboli oddelené od neverných capov, ktorí až dodnes majú úžasný vplyv na iné ovce v kresťanskej spoločnosti, ktoré sa dnes pripojili k vernámu ostatku Ježišových bratov!

w19.11 7 ods. 18 – 19

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 822
  •  | 
  • Páči sa:  98x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu