Buďme statoční a verne odhodlaní duchovní vojaci Krista!

“Timotej...pokyny ti zverujem, ktoré boli... vyrieknuté, aby si vďaka nim mohol viesť dobrý boj.” - 1. Timotejovi 1:18.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Dobrého vojaka charakterizuje vernosť. Keď treba chrániť niekoho, koho miluje, alebo niečo, čo si váži, bude za to bojovať s nasadením života. Pavol povzbudzoval Timoteja, aby sa cvičil v oddanosti Bohu – to znamená vo vernosti a v hlbokej úcte k Bohu. (1. Tim. 4:7) Čím hlbšia je naša láska a oddanosť Bohu, tým väčšia je naša túžba pevne sa držať pravdy. (1. Tim. 4:8–10; 6:6) Aby bol vojak v dobrej kondícii, musí viesť sám seba k disciplíne. Timotej bol v dobrej duchovnej kondícii!

Pretože sa riadil Pavlovou radou, aby utekal pred nesprávnymi túžbami, pracoval na kresťanských vlastnostiach a stretával sa so spoluveriacimi. (2. Tim. 2:22) Na to potreboval sebaovládanie. Aj my potrebujeme sebaovládanie, aby sme dokázali zvíťaziť nad telesnými túžbami. (Rim. 7:21–25) Potrebujeme ho aj na to, aby sme odložili starú osobnosť a obliekli si novú. (Ef. 4:22, 24) A keď sme na konci dlhého dňa unavení, možno sa musíme prinútiť, aby sme išli na zhromaždenie. (Hebr. 10:24, 25)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Riaďme sa vždy Jehovovou inšpirovanou radou a odporujme radám ľudí, ktorí často aj nevediacky odporujú Jehovovi Bohu, nášmu Stvoriteľovi a nebeskému Otcovi a jeho inšpirovanému Slovu a jeho synovi, Ježišovi Kristovi!

w20.09 28 ods. 9 – 11

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 953
  •  | 
  • Páči sa:  229x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu