Budú dva typy vzkriesenia pre ľudstvo v budúcnosti!

“Dôverujem Bohu tak ako títo muži, že budú vzkriesení spravodliví aj nespravodliví.” - Skutky 24:15.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Nádej na vzkriesenie majú aj verní kresťania, ktorí nebudú žiť s Kristom v nebi. V Biblii sa píše, že apoštol Pavol a ďalší, ktorí majú nádej na život v nebi, získavajú „skoršie vzkriesenie z mŕtvych“. (Fil. 3:11) Z toho vyplýva, že bude aj nejaké ďalšie vzkriesenie. To je vzkriesenie, v ktoré dúfal Jób. (Jób 14:15) Tí, čo patria Kristovi, s ním budú v nebi, keď odstráni každú vládu, každú vrchnosť a moc.

Nakoniec bude odstránený aj „posledný nepriateľ“, smrť. Je isté, že tí, ktorí budú vzkriesení do neba, už nebudú zomierať. (1. Kor. 15:23–26) A tí, ktorí nedostali pozvanie žiť s Kristom v nebi, majú nádej, o ktorej píše Pavol v texte na dnešný deň. Je jasné, že nespravodlivý človek nemôže získať život v nebi. Z toho vyplýva, že tieto slová poukazujú na vzkriesenie, ktoré nastane v budúcnosti na zemi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Výraz v komentári “tí, ktorí budú vzkriesení do neba, už nebudú zomierať” zahmlieva skutočnosť, že 144 000 pomazaných bratov Krista tak, ako ich “ženích”, získajú nesmrteľnosť, akú mal dovtedy len Stvoriteľ, Jehova Boh!

w20.12 6 – 7 ods. 18 – 19

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu