Byť dlžníkom v súčasnosti je jedna forma otroctva!

Písmo: A- | A+

“Bohatý panuje nad chudobnými a dlžník je otrokom veriteľa.” - Príslovia 22:7. Aj bratia s hlbokým poznaním môžu byť naši veritelia!

Čo ak si sa nedávno presťahoval? Presťahovanie môže byť spojené s veľkými finančnými výdavkami, a preto by si sa mohol ľahko zadlžiť. Snaž sa dlhy minimalizovať a odolávaj pokušeniu kupovať si na úver veci, ktoré nie sú nevyhnutné. (Prísl. 22:3) Keď si pod emocionálnym tlakom, napríklad keď sa staráš o chorého člena rodiny, môže byť pre teba ťažké rozhodnúť sa, koľko by si si mal požičať. V takej situácii predkladaj Jehovovi „prosebné žiadosti“ a on ti pomôže urobiť správne rozhodnutie. 

Odpovie na tvoje modlitby a dá ti vnútorný pokoj, ktorý bude „strážiť tvoje srdce a tvoje myšlienkové sily“, vďaka čomu si dokážeš všetko dôkladne a v pokoji premyslieť. (Fil. 4:6, 7; 1. Petra 5:7) Priateľ sa s duchovne zameranými ľuďmi. Rozprávaj sa o svojich radostiach a starostiach s dobrými priateľmi, najmä s tými, ktorí zažili niečo podobné ako ty. Vďaka tomu sa ti uľaví. (Kaz. 4:9, 10) Priatelia, ktorých si mal predtým, ako si sa presťahoval, budú naďalej tvojimi priateľmi.

PS: Horecitovaný inšpirovaný verš z knihy Príslovia môže mať aplikáciu niekedy aj v duchovnom zmysle! Musíme si dávať pozor, aby sme sa nastali “otrokmi” bratov, ktorí sú v duchovnom zmysle! "bohatí"

w19.08 22 ods. 9 – 10

Skryť Zatvoriť reklamu