Byť učeníkom Krista je vzdelávanie k dokonalosti!

“Už sa nedajte formovať týmto svetom, ale premieňajte sa pretváraním svojho zmýšľania.” - Rimanom 12:2.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Zmeniť svoje zmýšľanie sa nám nepodarí za noc ani automaticky. Možno musíme celé roky vynakladať „vážne úsilie“. (2. Petra 1:5) Musíme robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme sa vo svojom vnútri zmenili. Prvým dôležitým krokom je modlitba. Musíme sa modliť podobne ako žalmista: „Stvor vo mne i čisté srdce, ó, Bože, a vlož do mňa nového ducha, stáleho.“ (Žalm 51:10) Musíme si priznať, že potrebujeme zmeniť svoje uvažovanie!

A prosiť Jehovu o pomoc. Druhým dôležitým krokom je rozjímanie. Keď si denne pozorne čítame Božie Slovo, musíme pri tom rozjímať, čiže do hĺbky uvažovať, aké postoje a túžby potrebujeme zmeniť. (Žalm 119:59; Hebr. 4:12; Jak. 1:25) Musíme rozpoznať akékoľvek svoje sklony, ktoré sú ovplyvnené svetskými názormi. Je nutné priznať si svoje slabosti a potom usilovne pracovať na tom, aby sme sa ich zbavili.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Je veľmi zaujímavé, že napriek tomu, že sme učeníkmi Božieho jediného syna (prvého a jediného syna priamo stvoreného jeho nebeským Otcom), Ježiša Krista, nie veľmi často sa nás povzbudzuje napodobňovať ho!

w19.06 8 ods. 1;10 ods. 10 – 11;12 ods. 12

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 862
  •  | 
  • Páči sa:  138x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu