Čas konca proroctva Ježiša o jeho druhom príchode ešte nezača!

“Všetky národy vás budú nenávidieť pre moje meno.” - Matúš 24:9.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Jehova nás vytvoril tak, aby sme dokázali milovať a túžili byť milovaní. Preto keď nás niekto nenávidí, zraňuje nás to a možno dokonca cítime strach. Jeden brat napísal: „Keď ma vojaci bili, urážali ma a vyhrážali sa mi za to, že som Jehovov svedok, bál som sa a cítil som sa ponížený.“ Aj keď nás takáto nenávisť zraňuje, neprekvapuje nás. Ježiš predpovedal, že svet nás bude nenávidieť. Prečo svet nenávidí Ježišových nasledovníkov? Lebo tak ako Ježiš nie sme „časťou sveta“. (Ján 15:17–19)

A preto aj keď máme v úcte ľudské vlády, nemiešame sa do politiky a neuctievame štátne symboly. Naša oddanosť patrí iba Jehovovi. Zastávame sa Božieho práva vládnuť nad ľudstvom – práva, ktoré Satan a jeho „potomstvo“ rozhodne popierajú. (1. Mojž. 3:1–5, 15) Zvestujeme, že Božie Kráľovstvo je jedinou nádejou ľudstva a že toto Kráľovstvo čoskoro zničí všetkých, ktorí mu odporujú. (Dan. 2:44; Zjav. 19:19–21) To je dobrá správa pre miernych, ale zlá správa pre zlých.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Už niekoľko dekád sa nehovorí o ostatku “potomstva ženy” z 1. Mojžišovaj 3:15 v posledných dňoch, ktoré bude v krátkej budúcnosti oslávané, aby v pravom čase uskutočnilo smrteľnú ranu “potomstvu” Satana Diabla!

w21.03 20 ods. 1 – 2

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 868
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu