Čas na preukázanie pravej kresťanskej lásky!

“Podľa toho všetci spoznajú, že ste moji učeníci – že bude medzi vami láska.” - Ján 13:35.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ježiš povedal, že jeho učeníkov bude možné jasne rozpoznať podľa toho, že budú milovať jeden druhého, tak ako ich miloval on. Platilo to v prvom storočí a platí to aj dnes. Preto je veľmi dôležité, aby sme napriek ťažkostiam milovali jeden druhého. Uvažuj: Čo sa môžem naučiť od bratov a sestier, ktorým sa darí milovať spolukresťanov aj napriek prekážkam? Keďže sme nedokonalí, milovať našich bratov a sestry môže byť pre nás niekedy ťažké.

Napriek tomu sa musíme riadiť Ježišovým príkladom. Ježiš učil, že je dôležité zmieriť sa s bratom, ktorý má niečo proti nám. (Mat. 5:23, 24) Zdôraznil, že keď chceme mať dobrý vzťah k Bohu, musíme mať dobré vzťahy s druhými. Jehova je rád, keď robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme si s bratmi a sestrami udržiavali pokojné vzťahy. Ak by sme sa o to ani nepokúsili a stále by sme sa na nich hnevali, neprijímal by naše uctievanie. (1. Jána 4:20)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Keďže slová Ježiša Krista boli adresované jeho pomazaným bratom, je dôležité pochopiť tento bod, aby sme vedeli, od koho a kedy sa bude očakávať preukázanie pravej kresťanskej lásky! Bude to hlavne v krátkej budúcnosti pred koncom sveta!


w20.03 24 ods. 1 – 4

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 822
  •  | 
  • Páči sa:  98x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu