Celý svet pod vplyvom Diabla! Bez výnimky!

"Nedajme sa oklamať Satanom, veď dobre poznáme jeho úmysly.” - 2. Korinťanom 2:11.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Bez ohľadu na to, či slúžime Jehovovi krátko, alebo už veľa rokov, by sme si mali klásť otázku: Odolávam Satanovým snahám rozdeliť moje srdce? Napríklad ako reaguješ, keď pozeráš televíziu alebo si na internete a na obrazovke sa objaví obrázok, ktorý by mohol vyvolať nesprávne žiadosti? Niekto si možno pomyslí, že ten obrázok alebo film ešte nie je pornografia. Ale mohol by ho Satan využiť, aby rozdelil tvoje srdce? Taký obrázok môžeme prirovnať len k malému klinu! 

Ale ktorý niekto používa na štiepanie hrubých kmeňov. Najprv do dreva zasekne tenké ostrie klinu a potom ho vráža hlbšie a hlbšie, až sa kmeň rozštiepi. Nepodobajú sa takéto obrázky vyvolávajúce nesprávne túžby na tenký hrot klinu? To, čo sa spočiatku zdá ako malá a neškodná vec, môže rýchlo rozdeliť srdce človeka. Taký človek sa potom ľahko dopustí hriechu a naruší si vzťah k Jehovovi. Preto nedovoľme, aby do nášho srdca preniklo niečo nevhodné. Robme všetko pre to, aby sme sa báli Božieho mena celým srdcom!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Hovorí sa: Oklameš má raz, hanba ti! Oklameš ma druhý raz, hanba mne! Keď človek rozpozná Diablove taktiky, môže sa im vyhnúť! Ale keď mu o nich nevysvetlia, potom môže byť veľmi ľahko oklamaný! A keď vedúci zbor sa zmení na človeka bezzákonosti, potom už je to skoro beznádejné!

w20.06 11 – 12 ods. 14 – 15

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu