Chráňme sa všetci veriaci koho dnes počúvame!

“Môj milovaný Timotej…Nepočúvaj prázdne reči...ani reči ľudí, ktorí si myslia, že majú poznanie!” - 1. Timotejovi 6:20.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Každý z nás má nejakú cennú vec a niekedy ju potrebuje zveriť do rúk niekoho iného. Napríklad peniaze si ukladáme do banky. Očakávame, že tam budú v bezpečí, nestratia sa ani ich nikto neukradne. Apoštol Pavol pripomenul Timotejovi, že dostal od Boha niečo drahocenné – presné poznanie o Božom predsavzatí s ľudstvom a vzácnu úlohu „hlásať slovo“ a „konať dielo evanjelistu“. (2. Tim. 4:2, 5)

Pavol nabádal Timoteja, aby chránil, čo mu bolo zverené. Tak ako Timotejovi, aj nám Jehova zveril niečo cenné. Poctil nás presným poznaním vzácnych právd, ktoré nachádzame v jeho Slove, Biblii. Prečo sú tieto pravdy také vzácne? Lebo vďaka nim vieme, ako môžeme mať dobrý vzťah k Jehovovi a ako môžeme byť v živote skutočne šťastní. Keď sa s nimi stotožníme a žijeme podľa nich, nie sme otrokmi falošných náuk a nemravnosti. (1. Kor. 6:9–11)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Veriaci kresťania sa môžu stať obeťami chybných biblických náuk, ak sa neustále nebudú uisťovať na základe inšpirovaného Slova Jehovu Boha a učenia jeho syna, Ježiša Krista, že ich viera je založená na presnom poznaní!

w20.09 26 ods. 1 – 3

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu