Čím bližšie ku koncu, tým nebezpečnejšie čas letí!

“Scéna tohto sveta sa mení.” - 1. Korinťanom 7:31.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Jehova nás vedie po ceste do života prostredníctvom pozemskej časti svojej organizácie. Keď od Božej organizácie dostaneme nové vysvetlenie nejakej biblickej náuky alebo pokyny ohľadom morálky, bez problémov sa s nimi stotožníme. Ale ako reagujeme, keď Božia organizácia urobí zmeny, ktoré sa týkajú iných oblastí nášho života, napríklad keď sa predáva sála Kráľovstva, do ktorej chodíme? Ak pamätáme na to, viete, že všetko, čo robíme, robíme pre Jehovu!

A že on vedie svoju organizáciu, potom si udržíme si radosť. (Kol. 3:23, 24) Dobrý príklad nám dal kráľ Dávid. Keď daroval prostriedky na stavbu chrámu, povedal: „Kto som ja a čo je môj ľud, že sme boli schopní priniesť taký dobrovoľný dar? Veď všetko je od teba a dali sme ti to, čo sme dostali z tvojej ruky.“ (1. Kron. 29:14) Keď prispievame na dielo, aj my dávame Jehovovi z toho, čo sme dostali z jeho ruky. No Jehova si aj tak cení čas, energiu a prostriedky, ktoré vynakladáme na podporu jeho diela. (2. Kor. 9:7)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Už dávno sa začala takzvaná “kontrola škôd”, ktoré spoločnosť narobila počas dekád od prvej svetovej vojny! Teraz sú nútení “vysvetliť” prečo predávajú sály Kráľovstva, ktoré boli stavané a platené výlučne bratmi a oddané výlučne Jehovovi a vzdelávaniu kresťanov!

w20.11 22 – 23 ods. 14 – 16

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 957
  •  | 
  • Páči sa:  233x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu