Čo by malo byť zmyslom života pozemského človeka?

Písmo: A- | A+

Ježiš im povedal: 'Mojím pokrmom je konať vôľu toho, ktorý ma poslal, a dokončiť jeho dielo’.” - Ján 4:34.

Ježiš nám dal vynikajúci vzor vo svojom postoji k zvestovateľskej službe. Stredobodom jeho života bolo hovoriť o Božom Kráľovstve. Prešiel stovky kilometrov, aby zvestoval čo najväčšiemu počtu ľudí. Využil každú príležitosť, aby hovoril o dobrej správe s ľuďmi na verejnosti a v ich domovoch. Celý jeho život bol zameraný na službu. Ježiša napodobňujeme tak, keď si vytvárame príležitosti, aby sme o dobrej správe hovorili, kedykoľvek a kdekoľvek môžeme.

 

Pre službu sme ochotní obetovať svoje pohodlie. (Mar. 6:31–34; 1. Petra 2:21

) Niektorí z nás slúžia ako zvláštni, pravidelní či pomocní priekopníci. Iní sa naučili cudzí jazyk alebo sa presťahovali tam, kde je potrebných viac zvestovateľov. Veľa práce však robia zvestovatelia, ktorí nemôžu byť priekopníkmi, ale slúžia Jehovovi najlepšie, ako vedia. Bez ohľadu na to, aké máme okolnosti, Jehova od nás nežiada viac, ako môžeme zvládnuť.

 PS: Konať vôľu Zvrchovaného Vládcu a Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom neznamená len zvestovanie dobrého posolstva o Božom nebeskom Kráľovstve! Kultivovaním kresťanskej osobnosti napodobňovaním Ježiša Krista môžeme získať viac učeníkov a uctievateľov Jehovu Boha!

 w19.04 4 ods. 7 – 8

Skryť Zatvoriť reklamu