Čo znamená byť skutočne pokorným človekom!

“Obraciam sa na každého z vás, aby si o sebe nemyslel viac, ako treba, ale mal na seba triezvy pohľad.” - Rimanom 12:3.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Jehova vie, čo je pre nás najlepšie. Preto sa pokorne riadime jeho radami. (Ef. 4:22–24) Keď sme pokorní, nepovažujeme za dôležitejšie to, čo chceme my, ale to, čo chce Jehova. A na druhých sa pozeráme ako na takých, ktorí nás prevyšujú. Vďaka tomu máme dobrý vzťah k Jehovovi aj k našim bratom a sestrám. (Fil. 2:3) Keby sme si nedávali pozor, mohli by nás ovplyvniť ľudia zo sveta, ktorí sú pyšní a sebeckí.

Zdá sa, že niektorým kresťanom v prvom storočí n. l. sa to stalo, lebo apoštol Pavol Rimanom napísal: „Obraciam sa na každého z vás, aby si o sebe nemyslel viac, ako treba, ale aby mal na seba triezvy pohľad.“ Pavol si uvedomoval, že je potrebné, aby sme mali určitú mieru sebaúcty. Ale ak si chceme udržať vyrovnaný pohľad na seba, musíme byť pokorní. Pokora nám pomôže, aby sme si o sebe nemysleli viac, ako treba.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Základný vyznam výrazu pokorný je byť vzdelateľný, poučiteľný! To znamená, že ak urobíme chybu a druhí nám ju pomôžu vidieť, nebudeme sa hádať, ani ich prenasledovať, ale pokorne prijmeme ich nápravu!

w20.07 2 párrs. 1, 2

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 957
  •  | 
  • Páči sa:  233x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu