Dary pomazaných bratov Ježiša Krista sú rôzne!

“Každý má svoj dar od Boha, jeden taký, druhý taký.” - 1. Korinťanom 7:7.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Apoštol Pavol povzbudzoval kresťanov, aby zvážili, či by nemohli slúžiť Jehovovi ako slobodní. (1. Kor. 7:8, 9) Pavol sa nepozeral na slobodných kresťanov zhora. Dôkazom toho je, že poveril dôležitými úlohami práve mladého a slobodného brata Timoteja. (Fil. 2:19–22) Z toho jasne vyplýva, že by nebolo správne hodnotiť duchovnú spôsobilosť nejakého brata na základe toho, či je slobodný alebo ženatý. (1. Kor. 7:32–35, 38)

Ani Ježiš, ani Pavol neučili, že kresťania musia zostať slobodní. Ale neučili ani to, že musia vstúpiť do manželstva. Teda ako by sme sa mali pozerať na manželstvo a na slobodný stav? V Strážnej veži z 1. októbra 2012 sa o tom výstižne písalo: „Oba stavy možno vnímať ako dar od Boha... Na slobodný stav sa Jehova nepozerá ako na pohanu a zdroj zármutku.“ Preto by sme mali uznávať, že aj slobodní bratia a sestry majú v zbore dôležité miesto.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Manipulácia ľudí, hlavne veriacich neskúsených a duchovne “lenivých”, aby sa neustále uisťovali o biblickej pravde a o tom, čo od nás Jehova chce, je dnes na najsofistikovenjšej úrovni v celej histórii ľudstva!

w20.08 28 ods. 8 – 9

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu