Dávajme pozor neklopýtať našich bratov a sestry!

“Buďme rozhodnutí, že neurobíme nič, čo by bolo pre nášho brata kameňom úrazu.” - Rimanom 14:13.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Jeden spôsob, ako sa nestať „kameňom úrazu“ pre spolukresťanov, s ktorými bežíme kresťanský beh, je netrvať na svojich právach, ale uprednostniť ich záujmy vždy, keď je to možné. (Rim. 14:19–21; 1. Kor. 8:9, 13) V tejto dôležitej veci sa odlišujeme od bežcov na športových súťažiach, ktorí myslia predovšetkým na seba. Preto niekedy odstrčia iných bežcov, aby sa dostali do čela.

No my medzi sebou nesúperíme. (Gal. 5:26; 6:4) Chceme pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí, aby dobehli do cieľa spolu s nami a získali cenu, večný život. Preto uplatňujme biblickú radu, aby sme sa „nestarali len o svoje záujmy, ale aj o záujmy druhých“. (Fil. 2:4) Všetkým, ktorí vytrvajú v kresťanskom behu, Jehova láskavo sľubuje odmenu – večný život v nebesiach alebo na zemi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: V skutočnosti klopýtanie bolo to, o čom nás varoval Ježiš Kristus v spojení s “operáciou klamu”, ktorý je dnes viditeľný už viac ako 100 rokov  a zdá sa, že to bude kameňom úrazu väčšiny bratov až do druhého príchodu Ježiša Krista!

w20.04 28 ods. 10;29 ods. 12

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu