Definícia pravého uctievania z hľadiska Jehovu Boha!

Písmo: A- | A+

“K uctievaniu, ktoré náš Boh a Otec považuje za čisté a nepoškvrnené, patrí starať sa o siroty a vdovy v ich trápení.! -  Jakub 1:27.

Tak ako Rút zotrvávala s Noemi, aj my by sme mali stále poskytovať podporu tým, ktorým zomrel niekto blízky. (Rút 1:16, 17) Paula, ktorej zomrel manžel, hovorí: „Krátko po smrti manžela ma prišlo utešiť veľa ľudí. Ale v priebehu času sa vrátili k svojim každodenným starostiam. Môj život sa však úplne zmenil. Keď si druhí uvedomia, že človek, ktorý žiali, potrebuje útechu celé mesiace, dokonca roky, je to obrovská pomoc.“ 

Samozrejme, každý človek je iný. Niektorí sa prispôsobia novým okolnostiam pomerne rýchlo. Pre iných je však každá činnosť, ktorú kedysi vykonávali s milovaným človekom, bolestnou pripomienkou, že už tu nie je. Každý človek smúti inak. Je to veľká česť, že nám Jehova zveril zodpovednosť starať sa o tých, ktorým zomrel manželský partner.

PS: Dnes je svet preplnený sexuálnym zneužívaním detí a maloletých osôb! Pravé náboženstvo berie túto súčasnú krutú situáciu na vedomie a preto si dávajú pozor, aby sa také niečo nestalo v kresťanských zboroch!

w19.06 24 ods. 16

Skryť Zatvoriť reklamu