Dezinformácia vo svete veriacich má veľa foriem!

Písmo: A- | A+

“Keď prídete do nejakého mesta alebo dediny, hľadajte tých, ktorí si to zaslúžia, a zostaňte tam, až kým neodídete z tej oblasti.” - Matúš 10:11.

Prečo je také dôležité, aby sme pomáhali ľuďom stať sa Kristovými učeníkmi? Pretože len tak môžu byť Božími priateľmi. Okrem toho, keď sa stanú Kristovými nasledovníkmi, môžu si už dnes zlepšiť život a získať nádej na večný život v budúcnosti. (Ján 14:6; 17:3) Je pravda, že Ježiš nás poveril zodpovednou úlohou, ale nie sme na to sami. Apoštol Pavol o sebe a o ďalších kresťanoch napísal, že sú „Božími spolupracovníkmi“. (1. Kor. 3:9

Byť Jehovovým a Kristovým spolupracovníkom je pre nedokonalých ľudí nesmierna česť! Keď pomáhame ľuďom spoznať Bibliu, zažívame aj veľa radosti. Prvým krokom v diele robenia učeníkov je hľadať tých, ktorí chcú spoznať Jehovu. Keď sa usilujeme vydať svedectvo všetkým v našom obvode, dokazujeme, že sme Jehovovými svedkami. A keď poslúchame Ježišov príkaz, aby sme zvestovali dobrú správu, dokazujeme, že sme pravými kresťanmi.

PS: Spolupracovníci Jehovu Boha a jeho syna, Ježiša Krista, sú v neustálej pozornosti ohľadne toho, čo im Stvoriteľ, Jehova Boh, zjavuje v dnešných posledných dňoch súčasného systému vecí, cez jeho pomazaných synov!

w19.07 14 – 15 ods. 3 – 5

Skryť Zatvoriť reklamu