Dnes všetci ľudia sú nedokonalí a hriešníci!

“Vyznal som ti svoj hriech a netajil som svoju vinu... A ty si ma zbavil viny za moje hriechy.” - Žalm 32:5.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ako dáme najavo, že si ceníme Jehovovo milosrdenstvo? Tak, že ho prosíme o odpustenie, že prijmeme naprávanie a že sa usilujeme, aby sme neopakovali svoje chyby. Keď urobíme tieto kroky, budeme sa opäť tešiť z vnútorného pokoja. Je veľmi povzbudzujúce vedieť, že „Jehova je blízko tých, ktorých srdce je strápené bolesťou,“ a že „zachraňuje tých, čo sú zdrvení“. (Žalm 34:18) Dá sa očakávať, že s blížiacim sa koncom posledných dní budú príčiny úzkosti pribúdať.

Keď ťa trápia úzkostné myšlienky, neváhaj a pros Jehovu o pomoc. Usilovne študuj Bibliu. Pouč sa od Anny, apoštola Pavla a kráľa Dávida. Modli sa, aby ti Jehova pomohol zistiť, čo je zdrojom tvojej úzkosti. (Žalm 139:23) Vlož naňho svoje bremeno, najmä v situácii, ktorú nemôžeš ovplyvniť. Ak to budeš robiť, môžeš zažiť to čo žalmista, ktorý Jehovovi spieval: „Keď ma premáhala úzkosť, utešoval si ma a vlieval mi pokoj.“ (Žalm 94:19)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Táto charakteristika aplikuje aj na členov vedúceho zboru svedkov Jehovových a ich princov a pomocníkov na celom svete! Preto buďme ostražití a všímajme si veci okolo nás každodenne až do samého konca tohoto systému vecí!

w20.02 24 ods. 17;25 ods. 20 – 21

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 867
  •  | 
  • Páči sa:  143x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu