Dnešný neporovnateľný zápas pomazaných bratov Krista!

Písmo: A- | A+

“Lebo nezápasíme s krvou a telom, ale s vládami, s mocnosťami, s vládcami tohto temného sveta, so zlými duchovnými silami v nebeskej ríši.” - Efezanom 6:12.

Jehova nám dáva mnohými spôsobmi najavo, že sa o nás zaujíma. Mimoriadne vďační sme mu za to, že nám pomáha brániť sa pred útokmi našich nepriateľov. Naši hlavní nepriatelia sú Satan a démoni. Jehova nás pred nimi varuje a poskytuje nám všetko potrebné, aby sme im mohli odolávať. (Ef. 6:10–13) Keď od neho prijmeme pomoc a úplne sa naňho spoľahneme, môžeme proti nim obstáť. Môžeme mať rovnakú dôveru ako apoštol Pavol!

Ktorý napísal: „Ak je Boh za nás, kto bude proti nám?“ (Rim. 8:31) Sme praví kresťania, a preto nesústreďujeme prílišnú pozornosť na Satana a démonov. Zameriavame sa hlavne na to, aby sme sa učili o Jehovovi a slúžili mu. (Žalm 25:5) Na druhej strane je potrebné, aby sme vedeli, aké nástrahy Satan používa. Prečo? Lebo sa ním nechceme dať oklamať. (2. Kor. 2:11)

PS: Nadmerná istota v akomkoľvek boji je veľmi nebezpečná! Lebo nás okráda o rozumné a presné ocenenie situácie s našimi nepriateľmi! Preto je potrebné byť neustále ostražitý v každej situácii!

w19.04 20 ods. 1 – 2

Skryť Zatvoriť reklamu