Dnešný VZ SJ sa nemôže prirovnať k apoštolovi Pavlovi!

“Pracovali sme... vo dne v noci, aby sme nikomu z vás neboli na ťarchu.” - 2. Tessaloničanom 3:8.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Apoštol Pavol býval počas svojho pobytu v Korinte u Akvilu a Priscilly a spoločne „pracovali, lebo boli čo do remesla výrobcami stanov“. Keď napísal, že pracoval „vo dne v noci“, nemyslel tým, že nemal žiadne voľno. Niektoré dni nepracoval, napríklad v sabat. Vďaka tomu mal príležitosť vydávať svedectvo Židom, ktorí v ten deň tiež nepracovali. (Sk. 13:14–16, 42–44; 16:13; 18:1–4) On si musel zarábať na svoje živobytie!

Ale dbal aj na to, aby sa pravidelne „venoval svätému dielu Božieho dobrého posolstva“. (Rim. 15:16; 2. Kor. 11:23) A povzbudzoval k tomu aj druhých. Napríklad Akvila a Priscilla boli jeho „spolupracovníkmi v Kristu Ježišovi“. (Rim. 12:11; 16:3) Kresťanov v Korinte nabádal, aby mali „hojnosť práce v Pánovom diele“. (1. Kor. 15:58; 2. Kor. 9:8) Jehova dokonca viedol Pavla svojím duchom, aby napísal: „Ak niekto nechce pracovať, nech ani neje.“ (2. Tes. 3:10)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Je skutočne nanajvýš zaujímavé, ako sa Božia spoločnosť po viac ako 100 ročnom kritizovaní svetského kresťanstva stala predne takým istým “darmožráčom” na úkor Božích jednoduchých ovečiek!

w19.12 5 ods. 12 – 13

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 866
  •  | 
  • Páči sa:  142x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu