Dokonale spravodlivý zákon nášho nebeského Otca!

“Milujte Jehovu, ktorí ste mu oddaní! Jehova chráni verných, no tvrdo odpláca tým, čo si počínajú pyšne.” - Žalm 31:23.

Písmo: A- | A+

Nevieme, čím národy odôvodnia svoj útok na Veľký Babylon. Možno budú tvrdiť, že náboženstvo je prekážkou mieru a mieša sa do politiky. Alebo budú hovoriť, že náboženské organizácie si nahromadili príliš veľa bohatstva a majetku. (Zjav. 18:3, 7) Pri tomto útoku podľa všetkého nezahynú všetci členovia falošných náboženstiev. Pravdepodobnejšie je, že národy zrušia náboženské organizácie.

Potom si bývalí členovia týchto organizácií uvedomia, že náboženskí predstavitelia ich sklamali, a pravdepodobne budú tvrdiť, že nemajú s náboženstvom nič spoločné. Veľký Babylon bude zničený v relatívne krátkom čase. (Zjav. 18:10, 21) Jehova sľubuje, že „skráti dni“ veľkého súženia, aby prežili „vyvolení“ a aby pretrvalo pravé uctievanie. (Mar. 13:19, 20)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Národy nemusia mať navonok dôvod na zničenie Veľkého Babylona! Je to spravodlivý sú od Jehovu Boha, nášho nebeského Otca! Ale najprv musí jeho Národ byť disciplinovaný zničením jeho spoločnosti!

w19.10 15 ods. 4 – 5

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 864
  •  | 
  • Páči sa:  140x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu