Dokonalý budúci systém riadenia ľudskej spoločnosti!

Písmo: A- | A+

“Päťdesiaty rok bude pre vás jubilejným rokom. Nebudete siať ani žať, čo samo vyrástlo z roztrúsených zŕn, ani oberať hrozno z neprerezaného viniča.” - 3. Mojžišova 25:11.

Aký úžitok mali Izraeliti z jubilejného roku? Predstav si, že nejaký Izraelita sa zadlžil. Aby mohol splatiť dlhy, musel predať pole. Počas jubilejného roku mu však malo byť vrátené. Každý muž sa tak „vrátil k svojmu vlastníctvu“ a jeho deti neprišli o dedičstvo. Inokedy mal možno Izraelita toľko dlhov, že musel predať svoje dieťa – ba dokonca sám seba – do otroctva, aby ich splatil. V jubilejnom roku mali byť otroci prepustení na slobodu!

A mali sa „vrátiť k svojmu rodu“. (3. Mojž. 25:10) Teda nikto nemal zostať otrokom celý život. Okrem toho im Jehova prostredníctvom Mojžiša povedal: „Nikto by však medzi vami nemal schudobnieť, lebo Jehova ťa celkom istotne požehná v krajine, ktorú ti Jehova, tvoj Boh, dáva do dedičstva.“ (5. Mojž. 15:4) To sa veľmi odlišuje od toho, čo sa deje v tomto svete, v ktorom bohatí stále viac bohatnú a chudobní stále viac chudobnejú.

PS: Starý Mojžišovský Zákon a Nový Kristov Zákon sú pred námi ako predzvesť dokonalého systému vecí pre ľudstvo pod Božím nebeským kráľovstvom v rukách Ježiša Krista a jeho 144, 000 nesmrteľných nebeských spoločníkov!

w19.12 8 – 9 ods. 3 – 4

Skryť Zatvoriť reklamu