Dôvody na imitáciu osobnosti Ježiša Krista!

Písmo: A- | A+

“Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, pretože som mierny a pokorný, a opäť nadobudnete silu.” - Matúš 11:29.

Spýtaj sa sám seba: Poznajú ma druhí ako mierneho a pokorného človeka? Som ochotný vykonávať aj podradnejšie úlohy? Som láskavý? Ježiš vytváral okolo seba pokojnú atmosféru a mal radosť, že môže svojich spolupracovníkov vyučovať. (Luk. 10:1, 19–21) Povzbudzoval ich, aby kládli otázky, a zaujímal sa o ich názory. (Mat. 16:13–16) Staral sa o nich ako o rastlinky v skleníku, a preto sa im dobre darilo. 

Keď žili podľa jeho rád, prinášali ovocie v podobe dobrých skutkov. Bola ti zverená určitá autorita? Ak áno, zamysli sa: Akú atmosféru vytváram v práci alebo v rodine? Prispievam k pokoju? Som prístupný a môžu mi druhí bez obáv klásť otázky? A som ochotný vypočuť si ich názor? Určite by sme nechceli byť ako farizeji, ktorí neznášali, keď niekto spochybňoval ich názory, a prenasledovali ľudí len preto, že mali iný názor ako oni. (Mar. 3:1–6; Ján 9:29–34)

PS: Ježiš Kristus správne varoval svojich učeníkov ohľadne vplyvu farizejstva v posledných dňoch dnešného skorumpovaného systému, ktorý sa vymyká z našej pozornosti bez toho, aby sme si to vôbec uvedomili!

w19.09 20 ods. 1;21 ods. 9;23 ods. 10 – 11

Skryť Zatvoriť reklamu