Duch pomazania v Kristových bratoch je unikátny!

Písmo: A- | A+

“Alebo si myslíte, že Písmo hovorí nadarmo: „Duch, ktorý v nás prebýva, stále po niečom závistlivo túži“?” - Jakub 4:5.

V boji proti závisti môžeme zvíťaziť! Pouvažujme o Jozefových bratoch. Po mnohých rokoch sa s Jozefom stretli v Egypte. Predtým ako sa im dal spoznať, ich najprv vyskúšal, či sa zmenili. Pozval ich na hostinu, na ktorej dal najmladšiemu bratovi Benjamínovi oveľa väčšie porcie jedla než ostatným. (1. Mojž. 43:33, 34) Nič však nenaznačovalo, že by Benjamínovi ostatní bratia závideli. Ale bolo to naopak!

Prejavili oňho a o svojho otca Jakoba úprimný záujem. (1. Mojž. 44:30–34) Vďaka tomu, že už neboli závistliví, pomohli v rodine obnoviť pokojné vzťahy. (1. Mojž. 45:4, 15) Podobne aj my, ak odstránime zo svojho srdca všetky stopy závisti, prispejeme k tomu, že v našej rodine i v zbore bude vládnuť pokoj. Jehova si praje, aby sme bojovali proti závisti a usilovali sa o pokoj. Ak si rozvíjame pokoru, spokojnosť a vďačnosť, vykoreníme zo svojho srdca všetky stopy závisti.

PS: Dnes sa čoraz viac prejavuje závisť mnohých z iných oviec voči pomazaným bratom Ježiša Krista a duchovným synom Jehovu Boha! Sú ovplyvnení duchom sveta viac než duchom Stvoriteľa!

w20.02 19 ods. 17 – 18

Skryť Zatvoriť reklamu