Funkcia biblického kráľa severu ako Góga a Magóga!

Písmo: A- | A+

“Pritiahneš proti môjmu izraelskému ľudu ako mračno, ktoré prikrýva krajinu. V konečnej časti dní ťa privediem, Góg, proti svojej krajine, aby ma národy spoznali, keď sa pred ich očami posvätím tým, čo urobím.“‘ - Eze.38:16.

Góg sa bude spoliehať na „rameno tela“, čiže na svoju vojenskú silu. (2. Kron. 32:8, pozn. pod čiarou) No my budeme dôverovať Jehovovi, nášmu Bohu. Národy to však budú považovať za nerozumné. Veď ani bohovia Veľkého Babylona, ktorý bol dovtedy taký vplyvný, nedokázali ochrániť Veľký Babylon pred „divým zvieraťom“ a jeho „desiatimi rohmi“. (Zjav. 17:16) Teda Góg bude považovať Boží ľud za ľahkú korisť. Jeho útok na Jehovov ľud je v Biblii prirovnaný k mračnu, ktoré prikrýva krajinu. 

Góg však veľmi skoro zistí, že sa dostal do pasce. Tak ako faraón pri Červenom mori, aj on si uvedomí, že v skutočnosti bojuje proti Jehovovi. (2. Mojž. 14:1–4; Ezech. 38:3, 4, 18, 21–23) Kristus so svojou nebeskou armádou anjelov ochráni Boží ľud a Góga navždy odstráni. (Zjav. 19:11, 14, 15) Ale čo bude s Božím najväčším nepriateľom Satanom, ktorý svojou lživou propagandou podnietil národy, aby zaútočili na Boží ľud? Ježiš uvrhne Satana a jeho démonov do priepasti, kde budú väznení tisíc rokov. (Zjav. 20:1–3)

PS: V súčasnosti sme svedkami biblického “drgania” kráľa juhu proti kráľovi severu, ktorý už preukazuje prevahu a zároveň zaplavuje celý svet svojim totalitárnym spôsobom podporovaným kontrolou celosvetových financií!

w19.09 11 – 12 ods. 14 – 15

Skryť Zatvoriť reklamu