Hľadanie sa zastavilo a aj žatva sa zakrátko skončí!

Písmo: A- | A+

“V tom čase ste boli bez Krista, oddelení od izraelského národa, neboli ste účastníkmi zmlúv týkajúcich sa sľubu a boli ste v tomto svete bez nádeje a bez Boha.” - Efezanom 2:12.

Do diela robenia učeníkov je zapojený každý Boží služobník. Môžeme to prirovnať k hľadaniu strateného dieťaťa. V akom zmysle? Zamysli sa nad nasledujúcim príbehom, ktorý sa skutočne stal. Raz sa stratil jeden trojročný chlapček a do hľadania sa zapojilo asi 500 ľudí. Nakoniec ho asi po 20-hodinovom hľadaní našiel jeden dobrovoľník v kukuričnom poli. Odmietol však zásluhy za to, že ho našiel. Povedal:


“Našli sme ho vďaka tomu, že sa do toho zapojili stovky ľudí.“ Mnohí ľudia sú ako to dieťa – cítia sa stratení. Nemajú žiadnu nádej a túžia po pomoci. Na hľadaní týchto ľudí sa podieľa viac ako osem miliónov zvestovateľov. Ty osobne možno nenájdeš nikoho, kto by chcel študovať Bibliu. Ale iní zvestovatelia, ktorí pracujú v tom istom obvode, možno niekoho takého nájdu. Keď sa potom záujemca stane Kristovým učeníkom, každý, kto sa na hľadaní zúčastnil, má dôvod na radosť.

PS: Najefektívnejšia forma oklamať a zviesť veriacich z cesty pravdy je priamo zaútočiť na ich city a emócie! Je to spolu s opakovaným klamstvom veľmi účinná forma manilupulácie ovečiek na svoje sebecké materiálne záujmy a ich zabitie!


w19.07 16 ods. 9 – 10

Skryť Zatvoriť reklamu