Hlboké nebezpečenstvo dnes pre všetkých svedkov Jehovových!

Písmo: A- | A+

“Nedajte sa nikým a ničím oklamať, lebo skôr ako príde ten deň, musí nastať odpadnutie a prejaví sa človek nezákonnosti, syn zničenia.” - 2. Tesaloničanom 2:3.

Satan zahmlieva pohľad ľudí na Jehovu. Po smrti Ježišových apoštolov začali niektorí z tých, ktorí tvrdili, že sú kresťania, šíriť falošné náuky. (Sk. 20:29, 30) Títo odpadlíci zahmlievali totožnosť jediného pravého Boha. Prestali vo svojich prekladoch Biblie používať Božie meno a uprednostňovali výrazy ako napríklad „Pán“. Keď odstránili Božie meno a nahradili ho titulom „Pán“, bolo pre čitateľov Biblie ťažšie vidieť rozdiel!

Rozdiel medzi Jehovom a inými „pánmi“, o ktorých hovorí Biblia. (1. Kor. 8:5) Výraz „Pán“ používali na Jehovu i na Ježiša, a preto bolo pre ľudí ťažké pochopiť, že Jehova a Ježiš sú dve odlišné osoby a majú rozdielne postavenie. (Ján 17:3) Tento zmätok prispel k vzniku náuky o Trojici, ktorá nie je založená na Biblii. Následkom toho mnohí považujú Boha za tajomnú bytosť a myslia si, že nie je možné spoznať ho. To je obrovské klamstvo! (Sk. 17:27)

PS: Výraz “syn zničenia”, ktorý apoštol Pavol použil na “človeka nezákonnosti” použil iba jeden raz Ježiš Kristus na označenie Judáš Iškariotského, ktorý zradil Mesiáša a vydal ho farizejom na smrť!

w19.06 5 ods. 11

Skryť Zatvoriť reklamu