Hriech a zločin sú dva celkom odlišné zlá v živote!

Písmo: A- | A+

Lebo je Božou služobníčkou na tvoje dobro. Ale ak robíš zle, boj sa, lebo nie nadarmo nosí meč. Je Božou služobníčkou, pomstiteľkou, ktorá trestá tých, čo páchajú zlo.” - Rimanom 13:4.

Sexuálne zneužitie dieťaťa je vážny hriech. Ten, kto zneužíva dieťa, mu otrasným spôsobom ubližuje. Zrádza jeho dôveru a oberá ho o pocit bezpečia. Musíme chrániť deti pred takýmto krutým zaobchádzaním, a ak sa niektoré dieťa stane obeťou zneužívania, musíme mu poskytovať útechu a pomoc. (1. Tes. 5:14) Keď niekto, kto je spojený so zborom, sexuálne zneužil dieťa, prináša pohanu na zbor. (Mat. 5:16; 1. Petra 2:12

Kresťanský zbor nestrpí vo svojom strede nekajúcnych jednotlivcov, ktorí sa dopúšťajú vážnych hriechov a kazia dobré meno zboru. Ak niekto v zbore poruší zákon, napríklad sa dopustí sexuálneho zneužitia dieťaťa, hreší proti svetským autoritám. (Porovnaj Skutky 25:8.) Hoci starší nie sú oprávnení presadzovať zákony danej krajiny, nechránia páchateľa pred právnymi dôsledkami jeho hriechu.

PS: Sexuálne zneužívanie detí je zločin vo väčšine krajinách sveta! Je to horšie ako upaľovanie detí v ohni na obetu démonským bohom v staroveku, ale aj dnes pod modernými menami a spôsobmi!

w19.05 9 ods. 4 – 7

Skryť Zatvoriť reklamu