Informovaní pomazaní bratia Krista nebudú oklamaní!

“Kobylkám bolo povolené, aby ich trápili päť mesiacov, ale nesmeli ich zabíjať.” - Zjavenie 9:5.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Toto proroctvo opisuje roj kobyliek, ktoré majú tváre podobné ľudským a na hlavách majú „akoby koruny zo zlata“. (Zjav. 9:7) Trápia „iba ľudí [Božích nepriateľov], ktorí nemajú na čele Božiu pečať“. (Zjav. 9:4) Robia to päť mesiacov, čo je priemerná dĺžka života kobylky. Tento opis sa hodí na Jehovových pomazaných služobníkov. Odvážne oznamujú Božie rozsudky!

Nad týmto zlým svetom, čo veľmi znepokojuje všetkých, ktorí tento svet podporujú. Znamená to, že kobylky opísané v Joelovi 2:7–9 nie sú totožné s kobylkami, o ktorých hovorí kniha Zjavenie? Áno. Nie je neobvyklé, že v Biblii má nejaký symbol niekoľko významov. Napríklad v Zjavení 5:5 je Ježiš nazvaný „lev z kmeňa Júda“. No v 1. Petra 5:8 je označenie „revúci lev“ použité na Diabla.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Túto zmenu ohľadne kobyliek z knihy Zjavenie a kobyliek z knihy Joela urobili na základe knihy brata, ktorého vylúčili ako odpadlíka, aj keď sa im snažil pochopiť pravdu! Mimochodom, ten autor knihy je pomazaným bratom Krista!

w20.04 3 ods. 8;5 ods. 10

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 869
  •  | 
  • Páči sa:  145x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu