Interpretovať Božie Slovo je veľká zodpovednosť!

“Teda nikdy nebuďte úzkostliví a nehovorte: ‚Čo budeme jesť?‘ alebo ‚Čo budeme piť?‘ alebo ‚Čo si oblečieme?‘“ - Matúš 6:31.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Jehova sľúbil, že sa o svojich služobníkov postará, a cíti povinnosť tento sľub dodržať. (Žalm 31:1–3) Okrem toho, keďže sme jeho deti, vie, že keby sa o nás nestaral, boli by sme nešťastní. Sľubuje, že sa postará o naše hmotné aj duchovné potreby, a nič mu nezabráni, aby svoj sľub dodržal. (Mat. 6:30–33; 24:45) Keď budeme pamätať na to, prečo Jehova vždy plní svoje sľuby, budeme mu dôverovať, že nás neopustí!


Ani keď sa dostaneme do finančných ťažkostí. Zamysli sa nad tým, čo zažili kresťania v prvom storočí. Keď sa zdvihla vlna prenasledovania proti zboru v Jeruzaleme, „všetci okrem apoštolov sa rozpŕchli“. (Sk. 8:1) Predstav si, aké vážne finančné problémy to kresťanom zrejme prinieslo! Pravdepodobne prišli o svoj domov aj o zdroj obživy. No Jehova ich neopustil, ani sa nedali obrať o radosť. (Sk. 8:4; Hebr. 13:5, 6; Jak. 1:2, 3) Môžeme si byť istí, že tak ako pomáhal im, bude pomáhať aj nám. (Žalm 37:18, 19)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Z duchovnej organizácie Jehovu Boha si princovia urobili materiálne kráľovstvo, kde si chcú užívať čo najväčšiu pohodlnosť a luxus života už dnes! A preto ich záujem je len o to, aby im to “ovečky” zabezpečili cez materiálne “dobrovoľné dary”!


w20.01 17 – 18 ods. 14 – 15

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 811
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu