Jeden spôsob, ako tlačiť veriacich ľudí na chybnú koľaj!

Písmo: A- | A+

“Rozprával sa v synagóge so Židmi a ďalšími ctiteľmi Boha a každý deň hovoril aj s ľuďmi, ktorých stretol na trhovisku.” - Skutky 17:17.

Ak sa ti ťažko chodí, možno by si si mohol sadnúť niekde, kde sú ľudia, a vydávať svedectvo okoloidúcim. Môžeš rozprávať o pravde aj pri každodenných činnostiach, písať listy alebo telefonovať. Mnohí zvestovatelia, ktorí majú vážne zdravotné ťažkosti, nachádzajú radosť a uspokojenie práve v týchto spôsoboch vydávania svedectva. Aj keď máš zdravotné problémy, môžeš byť plne zameraný na službu. Pavol povedal: „Na všetko mám silu…

…prostredníctvom toho, ktorý mi ju prepožičiava.“ (Fil. 4:13) Túto silu potreboval, keď ochorel na jednej zo svojich misionárskych ciest. Galaťanom napísal: „Viete, že som bol chorý, keď som vám po prvýkrát hlásal evanjelium.“ (Gal. 4:13, Jeruzalemská Biblia) Podobne aj ty, keď si chorý, možno budeš mať príležitosť rozprávať sa o pravde s lekármi, zdravotnými sestrami a inými pracovníkmi, ktorí sa o teba starajú. Mnohí z nich sú práve v práci, keď sa zvestovatelia snažia zastihnúť ich doma.

PS: Používať dogmatické návrhy, písané v minulosti a aplikovať ich v dnešnom kritickom čase bez ohľadu na hrubé chyby a hriechy v minulosti je preukázateľne spôsob manipulovania veriacich v najkritickejších časoch!

w19.04 4 – 5 ods. 10 – 11

Skryť Zatvoriť reklamu