Jediný správny spôsob života prijateľný Stvoriteľovi!

Písmo: A- | A+

“Kristus predkladal počas svojho pozemského života pokorné a úpenlivé prosby so silnými výkrikmi a slzami tomu, ktorý bol schopný zachrániť ho zo smrti, a pre svoju hlbokú bázeň pred Bohom bol vypočutý.” - Hebrejom 5:7.

Predtým ako v Deň zmierenia veľkňaz predložil krv obetovaných zvierat, obetoval kadidlo. Vďaka tomu Jehova jeho obeť prijal. Keď bol Ježiš na zemi, obetoval svoj život ako výkupné. No ešte predtým musel urobiť niečo dôležité – dokonca dôležitejšie ako obetovať svoj život za ľudí. Čo to bolo? Ak chcel, aby Jehova jeho obeť prijal, bolo potrebné, aby ho verne poslúchal. 

Tým by ukázal, že jediný správny spôsob života je žiť podľa Jehovových noriem. Zároveň by obhájil, že Jehova je jediným oprávneným a spravodlivým Panovníkom celého vesmíru. Ježiš sa počas svojho života na zemi dokonale riadil Jehovovými normami. Žiadne pokušenia ani skúšky ho neodradili, aby obhajoval Jehovov spôsob vládnutia. (Fil. 2:8)

PS: Sám život je zázrak! A ostane takým večne! Jediná podmienka žiť večne je poslušnosť nášmu Stvoriteľovi, Bohu Jehovovi, jeho synovi Ježišovi Kristovi a jeho pomazaným bratom, ktorí budú slúžiť ako nesmrteľní nebeskí králi a kňazi Zvrchovanému Vládcovi celého vesmíru!

w19.11 21 ods. 6 – 7

Skryť Zatvoriť reklamu